Urodziłam się w Łodzi, a wychowałam w miasteczku o wdzięcznej nazwie – Aleksandrów. Piszę od kiedy pamiętam. Zaczęło się od wierszy, na których ćwiczyłam wrażliwość. Potem przyszedł czas na opowieść młodzieżową, historię z dreszczykiem i romans filozoficzny, na których ćwiczyłam warsztat. Gdy zajrzałam do szuflady opatrzonej plakietką „kryminał” powrót do szarej rzeczywistości stał się niemożliwy. Świat wyobraźni został nieodłączną częścią mojego życia. Nie było już ważne, czy mieszkałam w Aleksandrowie, Łodzi, Amsterdamie czy Warszawie. Każdy z etapów mojego życia okazywał się przesiąknięty twórczością.

Imię i nazwisko: Katarzyna Woźniak-Żwirełło
Pseudonim: Vera Eikon
Dzień i miejsce ur.: 14.02.1989, Łódź
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Zawód: pisarz
Ulubione przedmioty: książka, różaniec, glock

 Studiowałam filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Po pięciu latach życia w Amsterdamie, wróciłam do kraju, by zamieszkać w sercu Warszawy, w której rozgrywa się akcja moich książek. Zaczynałam od self-publishingu, a moja seria kryminalna została opublikowana w 2019 roku przez poznańskie wydawnictwo Filia.

Pośród aromatu kawy kreuję autentycznych bohaterów, snuję opowieści zapadające w pamięć i poruszające serce. W swoich powieściach pokazuję, że nawet w najciemniejszych momentach życia człowieka można rozpalić iskrę nadziei, wiary oraz miłości. Wyciszenie znajduję podczas górskich wędrówek, a skupienie na warszawskiej strzelnicy. Jestem mamą. Żoną. Właścicielką psa.

Wielu autorów powieści kryminalnych twierdzi, że fascynuje ich zło i brutalizm. W moich książkach znajdujecie coś innego. Fascynację dobrem w otoczeniu najbardziej ekstremalnym, obdartym z wszelkiego współczucia. Jak chronić to dobro i czy jego przetrwanie jest w ogóle możliwe? Dowiecie się tego, wchodząc w świat „między prawami”, zawieszony między dobrem a złem. Jest to świat policjantów i gangsterów; bohaterów, których trudno zapomnieć, i których perypetie pozwolą wam zajrzeć do wnętrza was samych.

Do tej pory z serii „Między prawami” ukazały się powieści: „Polowanie na Wilka”, „Przedpiekle” oraz „Prochem i cieniem”, „Póki żyjemy”.

Wywiady