Urodziłam się w Łodzi, a wychowałam w miasteczku o wdzięcznej nazwie – Aleksandrów. Piszę od kiedy pamiętam. Zaczęło się od wierszy, na których ćwiczyłam wrażliwość. Potem przyszedł czas na opowieść młodzieżową, historię z dreszczykiem i romans filozoficzny, na których ćwiczyłam warsztat. Gdy zajrzałam do szuflady opatrzonej plakietką „kryminał” powrót do szarej rzeczywistości stał się niemożliwy. Świat wyobraźni został nieodłączną częścią mojego życia. Nie było już ważne, czy mieszkałam w Aleksandrowie, Łodzi, Amsterdamie czy Warszawie. Każdy z etapów mojego życia okazywał się przesiąknięty twórczością.

DSC_8602dusk+mat+kw-małe

Imię i nazwisko: Katarzyna Woźniak
Pseudonim: Vera Eikon
Dzień i miejsce ur.: 14.02.1989, Łódź
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Zawód: pisarz
Ulubione przedmioty: książka, różaniec, glock

Wielu autorów powieści kryminalnych twierdzi, że fascynuje ich zło i brutalizm. W moich książkach znajdujecie coś innego. Widzimy fascynację dobrem w otoczeniu najbardziej ekstremalnym, obdartym z wszelkiego współczucia. Jak chronić to dobro i czy jego przetrwanie jest w ogóle możliwe? Dowiecie się tego, wchodząc w świat „między prawami” zawieszony między dobrem a złem. Jest to świat policjantów i gangsterów; bohaterów, których trudno zapomnieć, i których perypetie pozwolą wam zajrzeć do wnętrza was samych.

 Studiowałam filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Po pięciu latach życia w Amsterdamie, wróciłam do kraju, by zamieszkać w sercu Warszawy, w której rozgrywa się akcja moich książek. Zaczynałam od self-publishingu, a moja seria kryminalna została opublikowana w 2019 roku przez poznańskie wydawnictwo Filia. W swojej prozie stawiam na moc wrażeń, autentyzm i tworzenie wiarygodnych postaci. Jak mawiają czytelnicy, komisarz Berg na stałe wpisał się do kanonu najbardziej lubianych bohaterów polskiego kryminału.

Do tej pory z serii „Między prawami” ukazały się trzy powieści: „Polowanie na Wilka”, „Przedpiekle” oraz „Prochem i cieniem”.


Wywiady

Autorka prowadzi również kanał na YouTube, na którym opowiada o pisaniu, czytaniu i pracy wydawniczej. Można tam znaleźć również vlogi. Zapraszamy do kontaktu na portalach:

Instagram-logo
logo-Youtube

facebook-logo